Regulamin

INFORMACJE OGÓLNE

1. Złożenie zamówienia poprzez sklep www.malinail.pl oznacza zaakceptowanie postanowień niniejszego regulaminu.

2. Sprzedającym i właścicielem witryny www.malinail.pl jest firma Malinail Produkt Edyta Malinowska, z siedzibą w Janowie nr 30,05-480 Karczew, zarejestrowaną przez Burmistrza Karczewa pod numerem ewidencyjnym 4267,
numer NIP:532-165-98-11 , numer REGON: 142835602.

3. Sklep internetowy www.malinail.pl prowadzi sprzedaż wysyłkową kosmetyków do dłoni, paznokci oraz różnego rodzaju akcesoriów.

ZAMÓWIENIA

1. Zamówienia przyjmowane są poprzez strone www.malinail.pl lub adres mailowy zamowienia@malinail.pl

2. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

3. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę, z wyjątkiem przerw związanych z konserwacją witryny internetowej www.malinail.pl.

4. Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest prawidłowe złożenie zamówienia na stronach sklepu, wybór sposobu przesłania wybranego produktu bądź produktów.

5. Ceny towarów znajdujących się w sklepie internetowym www.malinail.pl wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena widniejąca obok produktu jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez klienta.

6. Malinail Produkt zastrzega sobie prawo zmian cen towarów znajdujących się w ofercie, a także wprowadzania lub wycofywania produktów z oferty oraz prawo do przeprowadzania lub odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu www.malinail.pl.

7. Wszystkie produkty znajdujące się na stronach internetowych sklepu www.malinail.pl są nowe i oryginalne i pochodzą bezpośrednio od producenta.

8. Po rejestracji, jak również po złożeniu zamówienia, klient otrzymuje wiadomość email z treścią zawierającą link potwierdzenia rejestracji bądź zamówienia. Kliknięcie na link powoduje zatwierdzenie rejestracji bądź zamówienia.

9. Procedura realizacji zamówienia zostaje uruchomiona po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia. Jeśli klient, jako formę płatności wybrał płatność "za pobraniem", procedura ta zostanie uruchomiona niezwłocznie. Zamówienia złożone w piątek po godzinie 15:00, w sobotę oraz w niedzielę i święta, będą realizowane w następnym dniu roboczym.

10. Każde zamówienie jest wysyłane wraz z paragonem fiskalnym. Na życzenie wystawiamy faktury VAT. Podmioty prowadzące działalność gospodarczą lub instytucje, w celu otrzymania faktury VAT, zobowiązane są do podania w formularzu rejestracyjnym numeru NIP. Faktura VAT wystawiana jest w momencie, gdy zamówione przez klienta towary są gotowe do wysyłki.

11. Zamawiający jest zobowiązany do odebrania przesyłki.

12. Malinail Produkt zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwość.

13. W przypadku zwrotu przesyłki do nadawcy, po bezskutecznej próbie doręczenia jej pod wskazany adres, ponowne wysłanie towaru będzie możliwe jedynie po wcześniejszym wniesieniu opłaty przelewem za zwrócony towar powiększonej o koszt nadania przesyłki (przedpłata na konto firmy). Wysłany towar do momentu wpłaty pełnej należności za niego jest własnością firmy Malinail Produkt.

CZAS REALIZACJI I DOSTAWY ZAMÓWIENIA

1. Kupujący może sprawdzać stan realizacji zamówienia w specjalnie przygotowanym do tego panelu, po zalogowaniu się na stronę www.malinail.pl na konto, z którego zostało żłożone zamówienie.

2. Realizacja zamówienia trwa przeciętnie 1-3 dni roboczych od momentu potwierdzenia zamówienia w przypadku wybrania jako formy płatności "za pobraniem". Do tego czasu należy doliczyć czas niezbędny na dostarczenie zamówionego produktu lub grupy produktów poprzez Pocztę Polską lub firmę kurierską.

3. Podane terminy realizacji zamówień są orientacyjne.

4. W przypadku chwilowej bądź całkowitej niedostępności w magazynie lub u dostawców zamówionych towarów, klient zostanie poinformowany o statusie zamówienia i terminie realizacji za pośrednictwem poczty internetowej. W takiej sytuacji kupujący decyduje się na formę realizacji zamówienia (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

KOSZTY DOSTAWY
Przesyłki wysyłamy zarówno po wpłacie na konto jak i za pobraniem; korzystamy z usług Poczty Polskiej , na życzenie wysyłamy również kurierem DPD.
Koszt wysyłki wynosi :

 • Poczta Polska
 • List Polecony  po wpłacie na konto 15,00 pln ( do 0,5kg )
 • List Polecony po wpłacie na konto 19,00 pln(do 1 kg) 
 • Paczka  po wpłacie na konto 21,00 pln ( do 5kg ) 
 • Przesyłka pobraniowa  25,00 pln(do 5kg)


DANE DO PRZELEWU

Bank:               PKO BP
Nr rachunku:   07 1020 1127 0000 1002 0285 6722
Odbiorca:         Malinail Produkt Edyta Malinowska

FORMY PŁATNOŚCI

1. Stosowane formy płatności dla zamówień od osób fizycznych, podmiotów gospodarczych oraz instytucji to:

 • płatność u listonosza lub kuriera przy odbiorze przesyłki ("za pobraniem") - po wcześniejszym ustaleniu,
 • przedpłata przelewem na konto bankowe Malinail Produkt.

Zamówienia złożone na terenie Otwocka i Karczewa są realizowane w przeciągu 1-2 dni roboczych - dostawa GRATIS.

ZWROTY

1. Zgodnie z Ustawą z dn. 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" klient może zrezygnować z towaru zakupionego w sklepie www.malinail.pl bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od daty dostarczenia przesyłki.

2. Zwrot możliwy jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy:

 • nie nosi śladów użytkowania,
 • nie posiada zniszczeń,
 • jest czysty i pozbawiony zapachu (np. perfum),
 • jest zaopatrzony we wszystkie dodatkowe akcesoria,
  jeśli takowe były załączone do towaru,
 • znajduje się w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu,
  jeśli towar występował w opakowaniu.

3. Do zwracanego towaru należy dołączyć paragon fiskalny lub fakturę VAT otrzymaną wraz z produktem oraz pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy (ich brak uniemożliwi zwrot pieniędzy).

4. Zwrot dodatkowo musi być udokumentowany fakturą korygującą VAT, która zgodnie z obowiązującymi przepisami, musi być podpisana przez klienta zwracającego towar. W takim wypadku, po otrzymaniu zwracanego towaru przez firmę Malinail Produkt, do klienta wysłana zostanie faktura korygująca VAT. Musi ona zostać czytelnie podpisana przez odbiorcę faktury VAT i odesłana do firmy Malinail Produkt. Firma Malinail Produkt ponosi koszt wysłania faktury korygującej do klienta, jak również koszt odesłania jej podpisanej przez klienta do firmy Malinail Produkt. W tym celu do faktury korygującej VAT Malinail Produkt dołączy stosowną kopertę zwrotną nie wymagającą od klienta ponoszenia kosztów z tytułu odesłania podpisanej korekty z powrotem do firmy Malinail Produkt.

5. Jeśli ww. warunki dotyczące towaru zostaną spełnione, sklep www.malinail.pl zwróci klientowi oddającemu produkt kwotę równą cenie produktu wyszczególnionej na fakturze VAT. Zwrot nastąpi przelewem na konto wskazane przez zwracającego produkt klienta w przeciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania przez Malinail Produkt podpisanej czytelnie faktury korygującej.

6. W przypadku chęci zwrotu towaru w celu jego wymiany
na inny produkt, zgodnie z obowiązującymi przepisami, Malinail Produkt traktuje ten przypadek jako zwrot produktu oraz zakup nowego. W tej sytuacji obowiązuje procedura jak przy zwrocie produktu.

7. Koszty wysyłki towaru nie podlegają zwrotowi.Malinail Produkt nie przyjmuje przesyłek nadanych za pobraniem od klientów.

8. Zwracany lub wymieniany towar powinien być wysłany dowolną firmą kurierską lub Pocztą Polską na własny koszt na adres biura handlowego firmy:

Malinail Produkt
Edyta Malinowska
Bema 1
05-480 Karczew

REKLAMACJE

1. Wszystkie towary zakupione w sklepie www.malinail.pl
są objęte gwarancją jakości oraz gwarancją oryginalności, a także są fabrycznie nowe.

2.Malinail Produkt uzwględnia reklamacje klientów  w przypadku niezgodności z umową towaru konsumpcyjnego w chwili jego wydania na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 lipca 2002 r. "O szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. nr 141, poz. 1176).

3. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu będą rozpatrywane tylko na podstawie protokołu reklamacyjnego spisanego w obecności doręczyciela. W takiej sytuacji towar należy odesłać przesyłką pocztową w terminie do 14 dni od daty jego otrzymania. Sklep www.malinailpl nie przyjmuje przesyłek od klientów nadanych za pobraniem.

4. Do odsyłanej przesyłki należy dołączyć, otrzymany z towarem, paragon fiskalny lub fakturę VAT oraz pismo określające przyczynę reklamacji (doc). Pismo to powinno zawierać również numer konta, na który mają być przelane zwracane pieniądze. Reklamacje będą rozpatrywane najpóźniej w przeciągu 10 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki przez firmę Malinail Produkt.

5. W przypadku uzasadnionej reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy. Jeśli będzie to niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasu), Malinail Produkt, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wyśle fakturę korygującą VAT w celu jej podpisania przez klienta reklamowanego produktu. Po otrzymaniu faktury korygującej, podpisanej czytelnie przez klienta, Malinail Produkt zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inny, dostępny w sklepie towar do wyboru. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, firma Malinail Produkt zwróci natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. Firma Malinail Produkt ponosi koszt wysłania faktury korygującej VAT do klienta oraz koszt odesłania jej podpisanej do firmy Malinail Produkt. W tym celu, wraz z fakturą korygującą, Malinail Produkt dołączy stosowną kopertę zwrotną nie wymagającą od klienta ponoszenia kosztów z tytułu odesłania podpisanej faktury korygującej z powrotem do firmy Malinail Produkt.

6. Reklamowany towar powinien być wysłany dowolną firmą kurierską lub Pocztą Polską na własny koszt na adres biura handlowego firmy:

Malinail Produkt
Edyta Malinowska
Janów 30
05-480 Karczew

WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

1. Sklep internetowy www.malinail.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za niezrealizowane zamówienia z przyczyn od niego niezależnych, na przykład z powodu wadliwego działania sieci Internet lub wyczerpania się zapasów magazynowych.

 2. Sklep internetowy www.malinail.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamówienia złożone przez osoby trzecie wykorzystujące adres email oraz hasło użytkownika naszego serwisu.

3. Sklep internetowy www.malinail.pl ponosi odpowiedzialność tylko i wyłącznie do kwoty zamówienia i nie odpowiada za szkody wynikłe z braku możliwości realizacji zamówienia niezależnych od niego. 

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

1. Sklep internetowy www.malinail.pl gwarantuje swoim klientom ochronę danych osobowych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sieprnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133 poz. 883). Dane klientów zbierane są wyłącznie na potrzeby firmy Malinail Produkt i przetwarzane w celu realizacji zamówień oraz przesyłania materiałów reklamowych i nie zostaną przekazane osobom trzecim ani innym firmom. Sposób ich przechowywania będzie uniemożliwiał dostęp do nich osobom niepowołanym.

2. Każdy klient ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich korekty.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Niniejszy regulamin obowiązuje od dnia 26 sierpnia 2014.